امیر قافله ی عشق

**شاید این جمعه بیاید ،شاید **

**شاید این جمعه بیاید ،شاید **

امیر قافله ی عشق

جان و دل عاشقان نذر ولای علی
نذر علمدار عشق حضرت سید علی

آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
پیوندها

۱۰ مطلب در شهریور ۱۳۹۱ ثبت شده است

۲۲:۳۸۲۹
شهریور

ـ آیا می دانید که دو آیه در قرآن کریم هست که آرایه ی ادبی قلب مستوی یا عکس کامل دارد ، یعنی از هر دو سو یکسان خوانده میشود:
1- " کل فی فلک " یس ، 40
2 -
ربک فکبر " مدثر ، 3


زهرا تقوی راد
۰۱:۰۱۲۳
شهریور

http://khzra.com
این آدرس برای تمامی محبان و مشتاقان زیارت اهل بیت در سراسر جهان ، که بعد مسافت مانع رسیدن ایشان به مشهدمقدس و زیارت بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) جهت تجدید میثاق با آن حضرت و یا طلب حوائج دنیوی و یا اخروی میگردد تهیه گردیده است . شما می توانید با ثبت نام در این صفحه ، به خادم این بارگاه ملکوتی نیابت داده تا از جانب خود ویا بستگانتان (چه آنان که در قید حیاتند و چه آنانکه به رحمت ایزدی پیوسته اند) زیارت نموده و دو رکعت نماز زیارت بجای آورند

التماس دعا

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا

زهرا تقوی راد
۱۲:۴۳۲۱
شهریور


پرپر گل گلزار حقایق گردید
 
خونین دل بلبل چو شقایق گردید
 
شد حال جهانیان دگرگون یا رب
 
تا زهر جفا به کام صادق(ع) گردید
 
 
 شاعر : عباس عنقا
زهرا تقوی راد
۱۴:۴۱۱۸
شهریور


تصاویر زیباسازی _ سایت پارس اسکین _ بخش تصاویر زیباسازی _ سری اول

کشاورز در روستایی زندگی می کرد که باید پول زیادی را که از یک پیرمرد قرض گرفته بود، پس می داد.

او دختر زیبایی داشت که خیلی ها آرزوی ازدواج با او را داشتند. وقتی پیرمرد طمعکار متوجه شد کشاورز نمی تواند پول او را پس بدهد، پیشهاد یک معامله کرد و گفت اگر با دختر کشاورز ازدواج کند بدهی او را می بخشد، و دخترش از شنیدن این حرف به وحشت افتاد و پیرمرد کلاه بردار برای اینکه حسن نیت خود را نشان بدهد گفت: اصلا یک کاری می کنیم، من یک سنگریزه سفید و یک سنگریزه سیاه در کیسه ای خالی می اندازم، دختر تو باید با چشمان بسته یکی از این دو را بیرون بیاورد. اگر سنگریزه سیاه را بیرون آورد باید همسر من بشود و بدهی بخشیده می شود و اگر سنگریزه سفید را بیرون آورد لازم نیست که با من ازدواج کند و بدهی نیز بخشیده می شود، اما اگر او حاضر به انجام این کار نشود باید پدر به زندان برود.


به ادامه ی مطلب مراجعه کنید

 
 
زهرا تقوی راد
۲۱:۴۱۱۵
شهریور

هر زندگی شعری است ،اما گاه چنان آشفته

که مصراعی از آن خواندنی نیست .

و من در آن هنگام از تنها کسی که این لحظه لحظه ها را

شاهد است مدد می گیرم .

۩۞۩  سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرشباهنگ Shabahang's Pictures ۩۞۩

زهرا تقوی راد
۱۸:۳۳۱۲
شهریور

-  

  یکی از شاهکارهای ادبی آن است که شاعر 4بیت یا 4 مصرع را به گونه ای بسراید که بتوان آنها را هم افقی خواند هم عمودی مانند رباعی زیر:

 

به جانت

نگارا

که داری

وفا

نگارا

وفا کن

به دل

بی جفا

که داری

به دل

دوست تر

مر مرا

وفا

بی جفا

مر مرا

خوشترا

حدایق السحر رشیدالدین وطواط

2-     یکی دیگر از شاهکار های ادبی رباعی زیر است که هنگام خواندن آن لبها به هم نمی خورند . 

ای دیده ،رخ نگار دیدن خطر است

ای دل ،سر این رشته کشیدن خطر است

هان تا نچشی ز ساغر عشق دگر 

زنهار دلا ، زهر چشیدن خطر است

نایت اسکین

زهرا تقوی راد
۲۱:۳۲۱۰
شهریور

مقتدر باشی، یعنی مولفه‌هایی که نشانه اقتدار و قدرت داخلی، منطقه‌ای و جهانی است را دارا باشی و بعد غرب تلاش کند با تبلیغاتش اثبات کند که مولفه‌های قدرتت چندان هم موثر نیست و نه تنها موثر نیست که در میان کشورهای جهان منزوی هستی.

طبیعی است که تلاش می‌کنی، مولفه‌های قدرتت را به نحوی به صورت موثر به کار ببندی که خیلی از کشورهای جهان، مجبور شوند با تو به تعامل بپردازند. مصر برای اینکه بتواند در منطقه نقش آفرینی کند، به کشورت سفر کند و قطر برای اینکه از قافله جا نماند خودش را به کنفرانس جهانی که تو میزبانش هستی برساند و دبیر کل سازمان ملل با اینکه غرب فشار زیادی به او وارد کرده، برای حفظ پرستیژش هم که شده در کنفرانست حاضر شود.

و تو تبلیغ می‌کنی که بر خلاف ادعای غرب، ایران منزوی نیست و بیش از هشتاد کشور به دعوت ایران پاسخ مثبت داده‌اند و غرب در ادعای انزوای ایران شکست خورده است.

تا اینجا بحث جدیدی مطرح نشده است، مثل سی وسه سال گذشته غرب مدعی انزوای ایران بوده و تو هم مثل سی و سه سال گذشته در برهه‌های مختلف از جمله موضوع افغانستان، لبنان، عراق، فلسطین، سوریه و پرونده هسته‌ای نشان داده‌ای که آنگونه که غرب می‌گوید منزوی نیستی و برای خودت مقتدری و حوزه نفوذ و تاثیرگذاری خاص خودت را داری.

اما داستان از آنجا شروع می‌شود که  در خبرها می‌خوانی بیش از هفتاد وزیر کشورهای مختلف در اجلاس نم در تهران شرکت کرده‌اند، آماری که شاید در مجامع عمومی سازمان ملل هم به ندرت بدست بیاید. بی اختیار به یاد سخنان همین چند ماه پیش هاشمی رفسنجانی می‌افتی که در مصاحبه با طیف نیویورکی‌ها از شرایط بد ایران در عرصه بین‌الملل می‌گوید: «از نظر خودم، فکر می‌کنم رویه فعلی مطلوب نیست. البته آقایان در اظهارات خود می‌گویند می‌خواهیم با همه دنیا رابطه داشته باشیم و همکاری کنیم. در صحبت، با حرف‌های دولت‌های گذشته فرقی ندارد. ولی عمل کردن به این خواست آن گونه نیست که الان آقایان رفتار می‌کنند. بالاخره بی‌جهت نیست که روابط ما با کشورهای همسایه در این مقطع این‌گونه تیره شده است.»

یا مصاحبه نظریه‌پرداز «واقع‌گرایی امریکایی» در ایران را به خاطر می‌آوری که شرایط بد ایران در عرصه بین الملل را که مفروض گرفته است هیچ، علت آنرا به چالش کشیدن نظام بین الملل از سوی ایران می‌داند و راه برون رفت از این شرایط را اصلاح رویه و به چالش نکشیدن نظام بین الملل. سریع القلم در مصاحبه مفصلش که سندی تاریخی از وادادگی طیفی از روشنفکران ایرانی به تفکر و تمدن غربی است می‌گوید: «اینکه الان روابط ما با عربستان در بدترین شرایط30 سال گذشته است، اینکه با اغلب همسایگان مشکل داریم، برمی گردد به ذهنیتی که از خودمان و جهان داریم. حالایا جهان اشتباه می کند یا ما.»

مقتدر باشی و حتی لس آنجلس تایمز هم به این اعتراف کند که امریکا نتوانسته است پس از سی سال تلاش اقتدارت را بشکند و آنوقت در داخل با مظلومیت تمام متهم باشی به اینکه شرایط سیاست خارجی و جایگاه بین‌المللی‌ات در بدترین شرایط و حالات است. آن هم از طرف همان‌هایی که بانی خفت‌بار ترین دوران سیاست خارجی ایران پس از انقلاب اسلامی بوده‌اند. اینجاست که با عمق وجود درک می‌کنی مقتدر مظلوم یعنی چه!

اینجاست که یاد این صحبت آقا می‌افتی که « جمهورى اسلامى نظامى است که تمام ارکان اقتدار معنوى در او جمع است؛ مقتدر است، امامقتدرِ مظلوم

و شاید اگر این بیان آقا را مرور کنی بیشتر به عمق مظلومیت این مقتدر مظلوم  واقف می شوی آنجا که می‌فرماید: « در زمینه‌‌ى ارتقاء جایگاه کشور در عرصه‌‌ى سیاست خارجى و مسائل بین‌‌المللى هم همین جور است. امروز در عرصه‌‌ى سیاست خارجى، ثقل و وزنه‌‌ى کشور با چند سال قبل تفاوت دارد؛ ما در مسائل، تأثیرگذاریم؛ اینها مهم است. در حوادثى هم که پیش آمده، ما تأثیرگذار بوده‌‌ایم - که آن، داستان جداگانه‌‌اى دارد - به نظر ما آن هم خیلى مهم است.»

منبع www.naderi.blogfa.com

زهرا تقوی راد
۱۹:۱۸۱۰
شهریور

تمام طول هفته را به جمعه چشم بسته ام

دوباره صبح،ظهر،غروب شد ،نیامدی

اللهم عجل لولیک الفرج

زهرا تقوی راد
۱۷:۲۹۰۹
شهریور


 

برخی از این بازتاب‌ها عبارتند از:

 

جروزالم‌پست: رهبر ایران گفت که ایران هرگز به دنبال سلاح هسته‌ای نخواهد بود

 

روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، ضمن انتشار بخشی از سخنان رهبر انقلاب در مراسم افتتاحیه نشست سران جنبش عدم تعهد، نوشت که رهبر ایران به سران کشورهای عضو این جنبش که در تهران گرد هم آمده‌اند، گفته است که ایران هرگز به دنبال تسلیحات هسته‌ای نخواهد بود، اما انرژی هسته‌ای را نیز هرگز کنار نخواهد گذاشت.

 

این روزنامه صهیونیستی در بخشی دیگر از خبر خود نوشته است: [آیت‌الله] خامنه‌ای روز پنج‌شنبه در سخنرانی خشم‌برانگیز، شورای امنیت سازمان ملل را غیرمنطقی و غیرمنصفانه خواند که آمریکا از آن برای تحمیل رفتار قلدرانه خود به دنیا، استفاده می‌کند.

یورو نیوز: ایران انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را کنار نمی‌گذارد

 

شبکه خبری «یورو نیوز» در بازتاب سخنان مقام معظم رهبری بر بیانات ایشان مبنی بر حق مسلم هسته‌ای ایران تأکید کرد و بخش‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص برنامه هسته‌ای را برجسته کرد و گزارش داد که ایران هرگز برای دست‌یابی به بمب هسته‌ای تلاش نمی‌کند اما پیگیری انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را ترک نخواهد کرد.

 

خبرگزاری فرانسه: رهبر ایران در حضور بان‌کی‌مون از شورای امنیت انتقاد کرد

 

خبرگزاری فرانسه سخنان مقام معظم رهبری در نشست سران عدم تعهد در ایران را پوشش داد و نوشت: «[آیت‌الله] خامنه‌ای در حضور بان‌کی‌مون از دیکتاتوری شورای امنیت سازمان ملل انتقاد کرد».

 

این خبرگزاری در ادامه سخنان رهبر انقلاب اسلامی ایران در این خصوص را نقل کرد: «شوراى امنیت سازمان ملل داراى ساختار و سازوکارى غیرمنطقى، ناعادلانه و کاملاً غیردموکراتیک است و این یک دیکتاتوری آشکار است

 

الجزیره: آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کرد ایران هرگز در پى تسلیحات هسته‌اى نیست

 الجزیره  نوشت که با وجود انتقادهای آمریکا و اسرائیل و اعمال فشارهای آنها برای ممانعت از سفر «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد اما وی برای نخستین بار به تهران آمد تا با مسئولان ارشد ایران نیز دیدار و گفت‌وگو کند.

 

راشاتودی: رهبر ایران تاکید کرد که ایران قصد تولید سلاح هسته‌ای ندارد

 راشاتودی به نقل از ایشان افزود: «ایران هرگز به دنبال سلاح هسته‌ای نخواهد بود اما از حقوق هسته‌ای خود نیز چشم‌پوشی نمی‌کند

 

رهبر انقلاب اسلامی ایران همچنین شورای امنیت سازمان ملل را پدیده‌ای متعلق به گذشته دانست که ایالات متحده با استفاده از آن به زورگویی می‌پردازد.

 

بی.بی.سی: رهبر ایران آمریکا را زورگو خواند

بی.بی.سی نوشت رهبر ایران در حالی که در میان نمایندگان پنجاه کشور سخن می‌گفت اظهار کرد کشورش به دنبال دست‌یابی به بمب اتمی نیست، ضمن اینکه وی آمریکا را کشوری زورگو خواند.

 

این رسانه به نقل از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران نوشت: «من تأکید می‌کنم که جمهورى اسلامى هرگز در پى تسلیحات هسته‌اى نیست و نیز هرگز از حق ملّت خود در استفاده‌ صلح‌آمیز از انرژى هسته‌اى چشم‌پوشى نخواهد کرد».

 

بی.بی.سی نوشت: «رهبر ایران از ساختار غیرقانونی شورای امنیت انتقاد کرد و گفت این ساختار به آمریکا اجازه داده است منش زورگویانه خود را به دنیا تحمیل کند».

 

شبکه «ای‌بی‌سی نیوز»: رهبر ایران گفت استفاده از سلاح‌‌ هسته‌ای یک «گناه بزرگ» است

 

این شبکه آمریکایی سپس با اشاره به اجلاس سران «نم» که هم‌اکنون در تهران در حال برگزاری است، تأکید کرد به گفته مقامات ایرانی اجلاس نم در تهران نشان می‌دهد تحریم‌های غرب به انزوای دیپلماتیک ایران منتهی نشده است.

 

رویترز: رهبر ایران بر حقوق هسته‌ای ایران تاکید کرد

 


رویترز به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: ایران بمب هسته‌ای نخواهد ساخت اما از حقوق خود برای استفاده از انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز نیز صرفنظر نخواهد کرد.

 

این خبرگزاری به نقل از رهبر انقلاب اسلامی نوشت: «شعار ما این است که انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچکس. ایران هرگز به دنبال سلاح هسته‌ای نیست اما از حق ملی خود برای استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای نخواهد گذشت

 

رویترز مدعی شد ایران از این اجلاس که در آن میزبان مقامات عالی‌رتبه است، برای بازپس راندن تلاش‌های ایالات متحده در راستای منزوی ساختن خود استفاده می‌کند.

 

واشنگتن پست: رهبر ایران داشتن سلاح‌ هسته‌ای را گناهی نابخشودنی خواند

 براساس این گزارش، ایران معتقد است که این نشست نشان می‌دهد که تحریم‌های غرب شکست خورده است و غرب نتوانسته ایران را منزوی کند.

 

 

یدیعوت آحارونوت: آیت‌الله خامنه‌ای سخنرانی آتشینی علیه غرب انجام داد

 

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» ضمن بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم افتتاحیه نشست سران جنبش عدم تعهد، سخنان ایشان را «صحبت‌هایی آتشین علیه غرب» خواند.

 

این روزنامه صهیونیستی خبر خود را با عبارت «انرژی هسته‌ای برای همه، سلاح هسته‌ای برای هیچ‌کس» آغاز کرده و آن را از آیت‌الله خامنه‌ای نقل کرده است.

 

اما در بخشی از این خبر، نویسنده یدیعوت آحارونوت خشم خود از حضور بان‌کی‌مون در این اجلاس را ابراز کرده و نوشته است: بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل که در این نشست حضور داشت،‌ به [آیت‌الله] خامنه‌ای که اسرائیل را «صهیونیست‌های خونخوار» نامید،‌ هیچ اعتراضی نکرد.  

شینهوا: رهبر ایران مواضع هسته‌ای تهران را مقابل سران «نم» تشریح کرد

 

شینهوا نوشت: «آیت‌الله علی خامنه‌ای» رهبر ایران در سخنرانی ابتدایی در افتتاحیه نشست گفت که جمهوری اسلامی ایران هرگز به دنبال سلاح‌های هسته‌ای نیست اما از حق خود برای انرژی هسته‌ای عقب نشینی نمی‌کند.

 

آیت الله خامنه‌ای همچنین گفت که شعار ایران انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچ کس است


منبع : رجا نیوز

 

 

زهرا تقوی راد
۲۱:۲۰۰۶
شهریور

مادر به فرزندش نگاه می کند ،ثمره ی زندگیش

پدر به فرزندش نگاه می کند ، نهال امیدش

خدا به مخلوقش نگاه می کند ، سند افتخارش

و من به خودم نگاه می کنم که چه با عظمت باید باشم

چون سند افتخار خدا هستم ، و می بینم که چقدر کوچک مانده ام

هنوز ، و چقدر حقیر و چقدر شرمنده ی خدا ،

و می دانم و می دانم و می دانم که تنها شرمنده بودن کافی نیست

 ومی دانم که تنها حرف  می زنم و عمل نمی کنم و چقدر خدا

شرمنده است نزد آسمانیان از وجودهمچو منی .

یا ستار العیوب

یا غفار الذنوب


زهرا تقوی راد